Apie projektą

“Šypsenų lietus“ – tai socialinis – kultūrinis projektas, skirtas sergantiems Lietuvos vaikams bei jų artimiesiems, kuriems šiandien ligoninė – laikini antri namai. Projektas yra ilgalaikis (tęstinis) ir jau nuo 2010 metų keliauja po Lietuvą, dovanodamas šypsenas ligoniukams.

Projekto tikslas

Visiems žinoma, kad šypsena – tarsi vaistų dozė, gerinanti mūsų sveikatą ir kartais daranti net stebuklus. Juokas, šypsena padeda labiau atsipalaiduoti, suteikia vilties, optimizmo ir energijos, dėl ko sumažėja skausmas, stresas. Todėl pagrindinis projekto tikslas – pasitelkiant į pagalbą meną ir kultūrą, suteikti sergantiems vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų, juoko ir šypsenų.

Liga užklumpa netikėtai ir staiga patekęs į ligoninę, vaikas patiria įtampą ar net stresą. Ilgalaikis būvimas uždaroje erdvėje, tarsi „įkalina“ vaiką. Atskirtas nuo namų, artimųjų, draugų ir įprastinės kasdieninės veiklos, jis jaučiasi prislėgtas, o bloga savijauta, nemalonios, skausmingos procedūros dažnai kelia baimę ir nerimą. Todėl labai svarbu organizuoti vaikų užimtumą ligoninės erdvėje, nukreipiant jų dėmesį ir mintis teigiamų dalykų link.

Projekto uždaviniai

  • Organizuoti vaikų ir juos slaugančių artimųjų užimtumą ligoninėse
  • Didinti meno ir kultūros prieinamumą gydymo įstaigose
  • Siekti, kad kultūra ir menas gygymo įstaigose padėtų išlaikyti artimesnę sąsają su pasauliu.
  • Užtikrinti profesionalų ir kokybišką atlikimą, kuris teigiamai veiktų asmens emocijas.
  • Siekti, kad profesionaliojo meno atėjimas į ligoninės erdvę taptų sistemingu.
  • Siekti maksimalaus projekto tikslų įgyvendinimo rezultato, glaudžiai bendradarbiaujant su gydymo įstaigų personalu, meno ir kultūros atstovais, projekto rėmėjais bei partneriais.
  • Plėsti projekto geografinį žemėlapį.

Renginiai

„Šypsenų lietus“ tai meninių – kultūrinių renginių ciklas, kurie vyksta ištisus metus, skirtingų Lietuvos miestų vaikų ligoninėse, reabilitacijos centruose, sanatorijose..

Projekte kviečiami dalyvauti tik profesionalūs atlikėjai – teatro aktoriai, muzikantai, iliuzijos meno meistrai, nes profesionalus atlikimas sukelia ne tik estetinį pasigerėjimą bet ir skatina teigiamas emocijas, kurios taip reikalingos sveikstant. Specialioje profesionalių aktorių paruoštoje programoje ligoniukai turi galimybę ne tik stebėti, klausyti, bet ir būdami aktyviais jos dalyviais, artimai pabendrauti su garsiais Lietuvos atlikėjais. Patirtis parodė, kad nemažai vaikučių, koncertą ar spektaklį „gyvai“ mato pirmą kartą, todėl meno ir kultūros sklaida yra neatsiejama šio projekto dalis ir įgyja dar gilesnę prasmę.

Po koncerto projekto draugas meškinas Tedis vaikučiams įteikia mielas prisiminimo dovanėles ir spalvingus balionus. O kad vaikai nenuobodžiautų ir prasmingai leistų laiką, dovanojame įvairių stalo žaidimų, piešimo ir spalvinimo priemonių, knygelių. Visa tai kasdien jų lauks žaidimų kambariuose.

Dėmesys kiekvienam

Meškinas Tedis aplanko ir tuos vaikučius, kurie dėl sveikatos būklės arba procedūrų negalėjo dalyvauti koncerte ar spektaklyje. Tik pravėrus palatos duris, paniurę vaikų veidukai staiga pasipuošia šypsenomis, nes netikėtas svečias ir dovanėlės visada suteikia daug džiaugsmo ne tik ligoniukams, bet ir jų artimiesiems. Juk taip gera ir ramu, kai mūsų vaikai šypsosi.

„Su šypsena sveikti lengviau“

Meškino Tedžio turas po Lietuvą

Nesvarbu, su mažesniu ar didesniu negalavimu vaikas patenka į ligoninę , bet kokiu atveju, tai – rimtas išbandymas ne tik jam, bet ir tėveliams. Be to, kartais net menkiausias negalavimas gali virsti klastinga liga. Todėl miestelio ligoninė – tai pirmoji „pagalbos ranka“, nuo kurios priklauso mažojo paciento sveikata ar net gyvybė.

„Šypsenų lietus“ – vienas pirmųjų projektų Lietuvoje, kuris vyksta ne tik Lietuvos Respublikos lygmens gydymo įstaigose, bet ir regiono bei rajono lygmens ligoninėse. Nuo 2013-ųjų metų organizuojamas turas po mažesnius Lietuvos miestus, kurio metu Didžiulislis meškinas Tedis lanko mažuosius ligoninių pacientus. Iki šiol ne kartą aplankytos 35-ios visų Lietuvos apskričių miestų ligoninės, kuriose yra vaikų ligų skyriai